Sensoro rotaļu ieguvumi atkarībā no bērna vecuma
5. augusts, 2021 pl. 15:22,
Nav komentāru

Vai doma par sensorajām spēlēm Jūsos rada stresu vai sajūsmu? Atzīšos - mani tā uztrauc abējādi. Bet vai Jūs zināt, kādi ir visi sensoro rotaļu ieguvumi zīdaiņiem, maziem bērniem un pirmsskolas vecuma bērniem? Es jums to visu pastāstīšu šajā lieliskajā sensoro rotaļu ieguvumu ceļvedī!
SENSORO ROTAĻU IEGUVUMI ZĪDAIŅIEM (0-12 MĒNEŠI)
- Sīkās motorikas attīstīšana: Sensorās rotaļas zīdaiņiem palīdz attīstīt sīko motoriku. Zīdaiņi agri apgūst roku-acu koordināciju, un interesantas rotaļlietas, kas rada skaņu un kustas, patiešām palīdz to attīstīt!
- Lielās motorikas prasmes: Vien pozīcija, kurā jūs novietojat mazuli, palīdzēs nostiprināt lielās motorikas prasmes. Sēdēšana, gulēšana uz vēdera, stāvēšana pie gultas malas utt.
- Problēmu risināšanas prasmes: Vecākiem zīdaiņiem var dot sensorās aktivitātes, kas saistītas ar problēmu risināšanas prasmēm. Pat mazi zīdaiņi, saprot, ka nometot rotaļlietu zemē, kāds to pacels! Lūk, problēma ir atrisināta!
- Ķermeņa apzināšanās: Apmēram 2 mēnešu vecumā mazuļi sāk mēģināt vairāk kustināt savas ķermeņa daļas un atklāt tās. Sensorās rotaļas patiešām palīdz!
- Valoda: Jā, zīdaiņiem, kuri nerunā ar vārdiem, ir valoda! Mazulis ieklausās jūsu teiktajā un atkārto jūsu skaņas, un tas ļoti palīdz valodas attīstībai!
- Smadzeņu attīstība: Stimulācija un rotaļas kopumā palīdz zīdaiņiem veidot nervu savienojumus. Veiciniet to!
SENSORO ROTAĻU IEGUVUMI MAZIEM BĒRNIEM (12-24 MĒNEŠI)
- Smalkās motorikas prasmes: Vai zinājāt, ka jebkurš darbs ar sīko motoriku palīdz nostiprināt pirmsrakstīšanas prasmes? Tas palīdz arī izmantot galda piederumus ēdienreizes laikā, kas maziem bērniem palīdz būt patstāvīgākiem. Nelielas kustības arī nodarbina bērnus, kas ir MILZĪGS pluss!
- Kognitīvās zināšanas: Jau mazuļa vecumā mēs sākam pāriet no pamata izdzīvošanas prasmēm (rāpošana, skatīšanās, satveršana) uz kognitīvajām prasmēm. Krāsas, dzīvnieki, dzīvnieku skaņas utt. Šīs ir svarīgas lietas, ko varat pilnveidot, izmantojot sensorās rotaļas.
- Pašregulācija: Bērni sāk izmēģināt sensorās rotaļas un sāk saprast, ka dažreiz emociju regulēšanai ir nepieciešamas sensorās rotaļas. Tā ir lieliska aktivitāte pirms naktsmiera vai pirms diendusas, kā arī gadījumos kad jūs cenšaties ierobežot ekrāna laiku.
- Ķermeņa apzināšanās: Bērniem joprojām ir nepieciešama neliela palīdzība roku-acu koordinācijas attīstībai, un sensorās rotaļās viņi ir aizņemti ar aktivitātēm, kas vērstas uz roku-acu koordināciju.
- Problēmu risināšanas prasmes: Šajā vecumā problēmu risināšanas prasmes sniedzas tālāk par formu šķirošanas prasmēm. Lai gan figūru šķirošanas spēles ir lielisks veids, kā trenēt problēmu risināšanas prasmes, sensorās rotaļas ir lielisks veids, kā trenēt arī šo prasmi. Cik daudz ūdens ietilpst šajā krūzītē? Vai šī kravas automašīna ietilpst šajā tunelī? Cik daudz bumbiņu var izstumt cauri šai caurulītei?
- Sociālā attīstība: Rotaļājieties kopā ar savu bērnu vai arī iesaistiet viņu spēlē kopā ar brāli vai māsu. Rotaļāšanās ar brāli vai māsu ir nopietns sociālais darbs!
SENSORO ROTAĻU PRIEKŠROCĪBAS PIRMSSKOLAS VECUMA BĒRNIEM (2-4 GADI)
- Smalkās motorikas prasmes: Sensorās rotaļās notiek tik daudz smalkās motorikas darba! Bēršana, pārliešana, pacelšana, nolikšana, standziņu, knaiblīšu/pincešu lietošana u.c. Kā jau teicu iepriekš, tās VISAS ir pirmsrakstīšanas prasmes, un ir ļoti svarīgi tās vingrināt pirms rakstīšanas. Tas palīdz bērniem saprast, kā kontrolēt rokas un pirkstus, kad pienāks laiks pievērsties rakstīšanai.
- Kognitīvās zināšanas: Arī šajā gadījumā mēs mazāku uzmanību pievēršam fiziskajām prasmēm un vairāk pievēršamies krāsām, skaitļiem, dzīvniekiem utt. Bērni mācās jaunas lietas KATRU VIENU DIENU!
- Pašregulācija: Pirmsskolas vecuma bērns sāk labāk apzināties apkārtējo vidi un to, kas viņam nepieciešams pašregulācijai. Bieži vien tās ir bērnu sensorās rotaļas. Jūs sāksiet novērot izmaiņas viņu garastāvoklī, izmantojot sensorās rotaļas, un tā ir lieliska aktivitāte pirms diendusas, klusajā laikā un pirms naktsmiera.
- Problēmu risināšana: Tāpat kā maziem bērniem, arī pirmskolas vecuma bērniem sensorās rotaļas attīsta problēmu risināšanas iespējas. Kāds ir šis burts? Kur tas atrodas? Vai visi klucīši ietilpst šajā spainītī? Ko ēd šis dzīvnieks? utt.
- Sociālā attīstība: Atkal piedāvājiet savam pirmsskolas vecuma bērnam kopīgi ar jums vai brāļiem un māsām darboties ar sensorajām aktivitātēm un vērojiet, kā viņi no paralēlām (blakus viens otram) rotaļām pāriet uz kooperatīvām (kopā spēlēšanās) rotaļām. Tas daudzējādi izpaužas reālajā dzīvē!
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.